O projektu INDIE RICKSHOW

Adrenalinový, bláznivý, dechberoucí, smrtelně nebezpečný, pravourukounalevémuchudrbající – tak by se dal popsat závod na směšných vozítkách napříč barevnou a nepředvídatelnou Indií. V zemi, kde tvorbu pravidel silničního provozu bere každý do svých rukou a vydat se autem na vozovku vyžaduje velkou dávku odvahy a kvalitní pojištění, je závod v tuktucích opravdu střeštěný nápad. Navíc když do tohoto stále se rozbíjejícího nesmyslu, který vznikl srážkou skůtru a zahradní houpačky, naložíte tři manťáky ze srdce civilizované Evropy co indicky umí jen Kari a Kámásůtra, je zaděláno na slušnou patálii.

Screen Shot 2016-05-26 at 08.34.03  Screen Shot 2016-05-26 at 08.34.28

Rickshaw run – závod, kde nikdo ani moc nezávodí, ale spíš zažívá jedno z největších dobrodružství svého života. Závod, kde je dán pouze start a cíl. Vše co se stane mezi těmito body je pouhá hříčka náhod a nehod či projev osobní karmy. Účastníci mají 14 dní na zdolání 3500 kilometrů rozmanitou a nebezpečnou přírodou. Nikde žádné záchytné stanoviště, spoléhat se můžete jen na sebe a dva kamarády, kteří jsou v lepším případě stejně vykulení jako vy.

TukTuk je motorová rikša pro řidiče a dva pasažéry tažená neuvěřitelnými sedmi koňskými silami, která z kopce může jet až 55 km/h. Je to motorka se třemi koly a střechou. Indický velorex. Naprosto ideální prostředek na zdolání vzdálenosti úměrné trase Madrid – Istanbul.

Celý závod je zároveň jednou velkou charitativní sbírkou. Organizátoři nabádají závodníky, aby díky své cestě nasbírali 1000 liber a věnovali je na obnovu deštných pralesů a další libovolné charitativní organizaci. Tým Manťáci.cz se rozhodl vedle příspěvku pro Cool Earth, věnovat vybrané peníze organizaci Brontosauři v Himalájích, která podporuje výstavbu školy a rozvoj vzdělání ve vesničce v Malém Tibetu v severní Indii.

13518172_1142672195755157_387522072_o

Manťáci.cz je parta festivalových techniků, která se dala dohromady při studiu na olomoucké Univerzitě Palackého. Divadelní a filmové festivaly nabízí jedinečný průnik zábavných, stresových a absurdních situací. Práce v tomto prostředí dokáže vybrousit zdatnost v řešení důležitých i naprosto banálních úkolů do dokonalosti. Kdo jiný, než člověk s tímto nadáním, by se odvážil jet v rozpadající se parodii na koňské spřežení Indií ze severu na jih.

Kuba

Duchovní autor projektu. Hyperaktivní, stále na 16 vypadající zlínský patriot. Nezastavitelný milovník adrenalinových a osobních výzev. Absolvent filmové a divadelní vědy. Neůnavný sportovec, dobrodruh a cestovatel bez hranic. Aktuálně žijíci jen pro závod v Indii.

Honza

Nesmrtelný optimista, slovní hříčkař a Valach srdcem i duší. Ztělesnění motta Život je boží. Chodící jukebox na hlášky ze seriálu Simpsonovi. Absolvent filmové a divadelní vědy, filmový zvukař a stavbař, v současné době studující scénografii alternativního a loutkového divadla na Damu.

 Martin

Zarytý fanoušek absinthu. Zakladatel hnutí Ranní vstávání v ČR nechceme. Absolvent oboru Jevištní technologie na Jamu. Rádoby light designér. Nyní okupant brněnských kaváren a českých festivalů.